26219507_755243824684602_7179739855497289660_n.jpg
ulotka.jpg
Wyślij nam wiadomość przy pomocy naszego szybkiego formularza kontaktowego.
Wiadomości
grafika
Listy z Oki (30). Regionalny Kurs o Światowych Geoparkach UNESCO

 

Od 26 do 31 maja, Światowy Geopark UNESCO Wysp Oki miał zaszczyt gościć przedstawicieli z całego regionu Azja-Pacyfik. Miało to miejsce w ramach kursu współorganizowanego przez Geopark Wysp Oki z regionalnym biurem UNESCO w Jakarcie (Regional Science Bureau for Asia and the Pacific; biuro zajmujące się sprawami związanymi z regionem Azji i Pacyfiku) oraz Siecią Japońskich Geoparków (Japanese Geoparks Network; sieć zrzeszająca wszystkie geoparki w Japonii).

W kursie brali udział uczestnicy z 13 krajów azjatyckich (Filipiny, Indonezja, Kambodża, Kirgistan, Laos, Malezja, Mjanma, Mongolia, Nepal, Sri Lanka, Tajlandia, Timor Wschodni, Wietnam), a także prezydent Sieci Światowych Geoparków oraz przedstawiciele UNESCO.

Trzy dni kursy były poświęcone prezentacjom dotyczącym głównych idei geoparku, kwestii technicznych związanych z jego zakładaniem oraz różnorodnych działań podejmowanych przez geoparki na świecie. Odbyły się również warsztaty i panele dyskusyjne między uczestnikami: była to możliwość, by wymienić opinie nt. problemów z jakimi stykają się regiony dążące do założenia geoparku.

Jeden dzień poświęcony został na wycieczkę na wyspę Nishinoshimę. W tym dniu uczestnicy kursu mogli poznać geologiczne dziedzictwo Wysp Oki oraz zaobserwować jak w praktyce idee geoparku wykorzystywane są m.in. w lokalnej turystyce.

 

Jagoda Wołoszyn

 

Wszystkie zdjęcia są własnością Komitetu Promocji Światowego Geoparku UNESCO Wysp Oki.

 

1. Kolacja powitalna:

 

 

2. Przemówienie burmistrza Ikedy podczas powitalnej kolacji:

 

 

3. Występ grupy grającej na tradycyjnych bębnach z Oki:

 

 

4. Rozpoczęcie oficjalnej części kursu:

 

 

5. Sesje wykładowe:

 

 

6. Praca w grupach, dyskusje: